بهترین روش آمادگی برای آزمون آیلتس

images 1670705505

آیلتس IELTS یا International English Language Testing System، محبوب ترین آزمون زبان انگلیسی در حال حاضر در جهان است. از دانشگاه‌ ها گرفته تا دپارتمان‌ های مهاجرت، آژانس ‌های دولتی گرفته تا شرکت ‌های چند ملیتی، بیش از 10000 سازمان در سراسر جهان از افرادی که انگلیسی را به‌ عنوان زبان دوم یاد می‌ گیرند، می ‌خواهند تا توانایی ‌های خود را براساس معیارهای درخواستی آیلتس اثبات کنند.

آزمون آیلتس امتحان آسانی نیست علاوه بر اینکه بتوانید به طور موثر به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید، باید بر بسیاری از تکنیک های تست زنی استراتژیک تسلط داشته باشید. اما کسب نمره آیلتس مورد نیاز شما نباید تجربه ای خسته کننده باشد! در اینجا 10 راه عملی برای آماده شدن برای موفقیت آورده شده است.

1. دانستن اینکه دقیقا برای چه چیزی ثبت نام می کنید

قبولی در آیلتس مانند یافتن شغل است – فقط به این دلیل که بسیاری از افرادی که می ‌شناسید آن را انجام داده ‌اند، به این معنی نیست که کار سخت و وقت‌گیری نیست. قبل از رزرو آزمون باید کمی تحقیق کنید.

آیا من می خواهم نسخه کامپیوتری یا کاغذی آیلتس را انجام دهم؟ تفاوت بسیار کمی بین این دو نسخه وجود دارد. هر دو در یک مرکز آزمون گرفته می شوند. برخی از افراد نسخه کاغذی را ترجیح می دهند تا مجبور نباشند با طرح صفحه کلید ناآشنا مقابله کنند، برخی دیگر احساس می کنند که انتخاب پاسخ سوالات توسط رایانه سریعتر است.

آیا باید آیلتس آکادمیک یا آیلتس جنرال را انجام دهم؟ آیلتس آکادمیک برای افرادی است که متقاضی تحصیل در دوره های زبان انگلیسی هستند و آموزش عمومی آیلتس برای افرادی است که برای مقاصد کاری یا مهاجرتی به مهارت های روزمره انگلیسی نیاز دارند. فرمت آنها تقریباً یکسان است، اما آیلتس آکادمیک از متون علمی بیشتری استفاده می کند، در حالی که آموزش عمومی آیلتس بر زبان مورد استفاده در زندگی روزمره، تمرکز دارد.

برای کسب نمره آیلتس خوب چه مدت باید مطالعه کنم؟ اول: مشخص کنید که چه نمره ای آیلتس نیاز دارید. طبق IELTS Advantage، “اکثر مدارس انگلیسی حداقل 6 ماه برای بهبود سطح زبان انگلیسی دانش آموزان با نمره معادل 0.5 – 1 باند توصیه می کنند.” این بدان معناست که اگر هنوز به زبان انگلیسی مسلط به مکالمه نیستید، باید قبل از شروع آمادگی آزمون، روی مهارت های عمومی زبان انگلیسی خود کار کنید.

۲از منابع رسمی و معتبر نهایت استفاده را ببرید

آماده سازی زبان آموزان برای آیلتس یک صنعت بزرگ است. دوره‌ ها، کتاب ‌های درسی و برنامه ‌های زیادی برای کمک به زبان ‌آموزان برای آماده ‌سازی در دسترس هستند، و در ابتدا تشخیص اینکه کدام یک ارزش انرژی شما را دارند – و حتی کدام یک قابل اعتماد هستند، ممکن است دشوار باشد.

اولین نقطه تماس شما باید همیشه مطالب رسمی تمرین آیلتس در وب سایت های آزمون، کانال های رسانه های اجتماعی و کتاب های درسی باشد. به هر حال، هیچ کس به اندازه خود هیئت امتحان، امتحان را نمی شناسد. در اینجا باید از کجا شروع کرد:

IELTS official sample papers

More IELTS official sample papers

IELTS free preparation courses and materials from the British Council

IELTS videos and tips

IELTS official Facebook page

Official (free) IELTS apps

A list of official textbooks

Official IELTS progress check

IELTS official Facebook page

IELTS information publication

۳یک معلم خصوصی پیدا کنید یا در کلاس آیلتس شرکت کنید

هنگام آماده شدن برای آیلتس باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. اگر می توانید، گذراندن دوره های آنلاین با مدرس متخصص آیلتس در زمان و انرژی شما صرفه جویی زیادی خواهد کرد.

معلم شما روند یادگیری تان را بررسی می کند و به شما کمک می کند تصمیم بگیرید روی کدام بخش ها تمرکز کنید. همچنین با راهنمایی های مناسب شما را راحت تر به سمت مسیرتان هدایت خواهد کرد.

۴بیش از آنچه فکر می کنید در آزمون های آزمایشی آیلتس شرکت کنید

هر آزمون به خودی خود مجموعه ای از مهارت هایی است که باید به آنها تسلط پیدا کرد و آیلتس نیز مجموعه ای از مهارت های پیچیده است. خیلی قبل از اینکه کاملاً آمادگی داشته باشید، آزمون دادن باید به بخشی منظم از روال مطالعه شما تبدیل شود.

مهارت هایی وجود دارد که برای آیلتس نیاز دارید که فقط آزمون های آزمایشی می توانند آن ها را بهبود بخشند. به گفته Asiya of Fasttrack IELTS، “به نظر من، بزرگترین چالش آزمون آیلتس فشار زمان است.” در این 2 ساعت و نیم چیزهای زیادی برای پوشش دادن وجود دارد، و باید یاد بگیرید که سریع و استراتژیک کار کنید.

سعی کنید حداقل یک آزمون از هر آزمون مهارتی را در هفته قبل از آزمون انجام دهید. انجام منظم تمام بخش ها به شما کمک می کند تا سرعت و استراتژی خود را کامل کنید.

۵تا حد امکان در زبان انگلیسی غرق شوید

تا جایی که امکان دارد باید خود را در معرض زبان انگلیسی به شکل های مختلف قرار دهید تا بتوانید از مواردی که یاد می گیرید استفاده کنید و تسلط خود را در مهارت های مختلف بهبود بخشید. در نتیجه هر چقدر با روش ها و ابزارهای مختلف زبان انگلیسی را در زندگی خود جاری کنید نتیجه بهتری را دریافت خواهید کرد. اینکار می تواند با فیلم دیدن، گوش کردن به موسیقی یا پادکست، خواندن کتاب ها و مقالات و موارد دیگر تحقق یابد.

دوره های آمادگی آزمون آیلتس در موسسه زبان دهخدا

دوره های آیلتس موسسه زبان دهخدا به صورتی طراحی و برنامه ریزی شده اند که شما را برای band score مدنظرتان آماده خواهند کرد. این دوره ها به صورت دقیق و مجزا هر ۴ مهارت اسپیکینگ،‌ ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ را به خوبی و با تمامی تکنیک ها و جزئیات کامل به شما آموزش خواهند داد. همچنین شیوه مدیریت زمان آزمون و روش های مختلف برای گرفتن بهترین نتیجه در آزمون به شما آموزش داده می شود. این دوره های به صورت کلاس های گروهی و یا خصوصی و به شکل حضوری یا آنلاین برگزار می شوند.

توجه: وب‌سایت “بخون” هیچ مسئولیتی در قبال محتوای این مقاله ندارد.

1/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا