بهترین کتاب تیزهوشان ششم

بهترین کتاب تیزهوشان ششم

قبولی در مدارس خاص می‌تواند ابزاری مهم برای رسیدن به موفقیت باشد. با این حال تحصیل در مدارس تیزهوشان و برتر مانند تیغ دو لبه است. همانقدر که دانش‌آموزان این مدارس شانس موفقیت دارند، درست به همان اندازه نیز ممکن است سرخورده شوند و اعتماد به نفسشان را از دست بدهند.

در این شرایط که کتاب‌های کمک آموزشی مختلفی در بازار وجود دارند و تنوع، انتخاب را برای دانش‌آموزان سخت کرده، ما با شما هستیم تا با بررسی انواع کتاب تست هوش ششم، انتخاب و خرید را برای شما دوستان تسهیل کنیم.

با ما همراه باشید.

آزمون تیزهوشان چند بخش دارد؟

آزمون تیزهوشان مدارس در مقاطع ششم، به دو بخش «استعداد تحلیلی» و «استعداد تحصیلی» تقسیم می‌شود؛ درسوالات بخش اول، هوش و قدرت تحلیل دانش‌آموز و در بخش بعدی، میزان تسلط به دروس محتلف سنجیده می‌شود که برای هر یک از این بخش‌ها، کتاب‌های خاصی طراحی شده است.

اما سوال اینجاست که: کدام بخش مهم‌تر است؟!

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که داوطلب آزمون تیزهوشان در کدام پایه باشید. در پایه ششم، نسبت سوالات هوش به سوالات استعداد تحصیلی، 60 به 40 است؛ بنابراین خرید کتاب هوش و استعداد تحلیلی، در اولویت بالاتری نسبت به خرید کتاب‌های تحصیلی قرار می‌گیرد؛ ولی در پایه نهم، نسبت پرسشها 50 – 50 است و هر دو بخش آزمون، اهمیت یکسانی دارند.

در ادامه به معرفی کتاب‌های مطرح در این حوزه، برای دو پایه ششم، به صورت جداگانه، خواهیم پرداخت.

کتاب های هوش ششم

کتاب‌های هوش ششم

کتاب هوش کمپلکس ششم

قیمت کتاب هوش کمپلکس ششم یک منبع گسترده و جامع برای تست و ارزیابی مهارت‌ها و توانایی‌های مرتبط با هوش و استعداد تحلیلی است. این کتاب شامل بیش از 3600 سؤال چهارگزینه‌ای و پرسش‌های طبقه‌بندی‌شده در 10 بخش و 21 فصل با 193 مبحث مختلف است. این ساختار تنوع و تناسب بسیاری از مهارت‌ها و توانایی‌های ذهنی را پوشش می‌دهد.

این کتاب مباحثی نظیر هوش و استعداد تصویری، خلاقیت، هوش و استعداد کلامی، هوش ریاضی، هوش منطقی و… را پوشش می‌دهد.

کتاب آی کیو تیزهوشان جامع ششم

کتاب آی کیو تیزهوشان جامع ششم

کتاب جامع تیزهوشان ششم iq گاج از محبوب‌ترین منابع آمادگی برای آزمون تیزهوشان ششم است. شرط لازم برای موفقیت در آزمون‌های تیزهوشان و نمونه دولتی، آگاهی کامل از شرایط آزمون و نوع چیدمان و تعداد سوالات می‌باشد؛ کتاب آی‌کیو پلاس +IQ تیزهوشان ششم گاج قصد دارد با آشنا کردن دانش‌آموزان با این شرایط، آن‌ها را با مطالب مفید و پراهمیت آشنا کند. این کتاب کمک درسی از بهترین مجموعه از سوالات آزمون‌های استاندارد برگزار شده می‌باشد که شامل همه‌ی دروس این پایه می‌شود.

کتاب هوش فرازمینی ET ششم

کتاب هوش فرازمینی ET پنجم و ششم با ایده‌های فرازمینی شخصیت ET، یک موجود فرازمینی فوق‌العاده باهوش، به توضیح مباحث هوشی می‌پردازد.

کتاب هوش فرازمینی با داشتن 16 مدل متفاوت هوش و بیش از 345 مبحث و 5700 تست هوش به همراه پاسخ‌های تشریحی ارائه می‌شود. این منابع تدریسی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مهارت‌های هوشی و تحلیلی خود را تقویت کنند و آمادگی برای آزمون‌های تیزهوشان را بهبود ببخشند.

کتاب ET ششم از 17 فصل تشکیل شده است، که به شرح زیر می‌باشند:

 1. کتاب هوش زبانی
 2.  کتاب هوش شهودی
 3. کتاب هوش ریاضی
 4. کتاب هوش طبیعی
 5. کتاب استعداد دقت و تمرکز
 6. آزمون‌های ورودی سال‌های مختلف به همراه آزمون‌های اختیاری
کتاب هوش فرازمینی et ششم

کتاب های استعداد تحصیلی ششم

درمیان تمام کتاب های موجود در بازار، کتاب جامع تیزهوشان ششم خیلی سبز، مناسب‌ترین و قابل اعتمادترین کتاب ارزیابی شده است. ویزگی های این کتاب عبارت است از:

کتاب جامع تیزهوشان ششم خیلی سبز:

کتاب تیزهوشان ششم خیلی سبز شامل 8 درس مختلف است که به صورت جامع دروس مختلف را پوشش می‌دهد. این دروس عبارتند از:

 1. آموزش قرآن
 2. هدیه‌های آسمان
 3. فارسی
 4. مطالعات اجتماعی
 5. تفکر و پژوهش
 6. علوم
 7. ریاضی
 8. استعداد تحلیلی

در ویرایش جدید این کتاب، تعداد زیادی سوال منبع‌دار از آزمون‌های تیزهوشان و ورودی مدارس برتر به کتاب اضافه شده است. این سوالات به صورت دسته‌بندی شده و مبحث به مبحث در کتاب ریاضی آورده شده اند.

در پایان کتاب، آزمون‌های سراسری تیزهوشان سال‌های اخیر به همراه پاسخنامه تشریحی آن آمده است، که این بخش می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا آمادگی خود را برای آزمون‌های تیزهوشان ارتقاء دهند.

جمع بندی

در این مطلب، تلاش کریم تا بررسی کاملی بر کتب تیزهوشان ششم انجام دهیم و ویژگی‌ها و محتوای آنها تشریح کنیم.

هر کتابی که در اینجا نام برده شد، با ساختاری منظم و مرتب، تمامی مطالب درسی را به صورت کامل پوشش می‌دهد و تمرین‌ها و تست‌ها به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مهارت‌های لازم برای موفقیت در این آزمون‌ها را به دست آورند. برای خرید هر یک از این کتاب های، با تخفیفات فوق‌العاده، می‌توانید از وبسایت کتابانه کمک بگیرید.

با آرزومی موفقیت تمام دانش آموزان ایران‌زمین.

منبع: راهنمای خرید کتاب تیزهوشان ششم و نهم

توجه: وب‌سایت “بخون” در قبال محتوای این مقاله مسئولیتی ندارد.

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا