چگونه و از کجا تتر بخریم؟ + راه‌های خرید تتر ارزان

همان طور که می‌دانید قیمت تتر در ایران بر اساس قیمت دلار در بازار آزاد تعیین می‌شود؛ اما با مراجعه به پلتفرم صرافی های مختلف، متوجه خواهید شد که تفاوت‌های قیمتی میان آن‌ها وجود دارد. در این مقاله در کنار شما هستیم تا با معرفی هرچه بیشتر ارز دیجیتال تتر، شرایط خرید ارزان آن را نیز در بازار به شما معرفی کنیم. در انتهای این مقاله به درک کاملی از این رمز ارز و شرایط آن خواهید رسید و همچنین می‌توانید بهترین راه‌حل را برای خرید تتر ارزان در پیش بگیرید. علاقه‌مندان به خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز می‌بایست اطلاعات موجود در این مقاله را به صورت کامل درک کرده و از آن برای بهینه کردن معاملات خود استفاده کنند.

تتر چیست؟

تتر یک ارز دیجیتال با قیمت ثابت است. در بازار رمز ارزها اصطلاحا به رمز ارزهایی که قیمت ثابتی دارند استیبل کوین گفته می‌شود. ارز دیجیتال تتر رایج‌ترین و پرکاربردترین استیبل کوین فعلی موجود در بازار است که با پشتوانه فیزیکی دلار آمریکا وارد بازار شده است. این به این معناست که بنیاد تتر، به تعداد توکن‌های موجود این رمز ارز در بازار، دلار آمریکا در یک بانک سپرده گذاری کرده است و هر توکن جدیدی که تولید می‌شود یک دلار بر دارایی خود می‌افزاید. اگرچه قیمت تتر همیشه برابر با یک دلار است اما با توجه به اینکه قیمت دلار در بازار آزاد ایران دائما در حال نوسان است، از این رو قیمت تتر در بازار ایران ثابت نبوده و شاهد نوسانات قیمت زیادی برای این ارز دیجیتال هستیم.

چرا باید تتر بخریم؟

خرید تتر

وقتی در بازار برای خرید ارز دیجیتال اقدام می‌کنید، ابتدا می‌بایست رمز ارز پایه مورد نیاز برای خرید ارز دیجیتال را در اختیار داشته باشید. به عنوان مثال، فرض کنید که شما به دنبال خرید بیت کوین هستید. برای خرید بیت کوین در هر کدام از صرافی ها و پلتفرم‌های خرید ارز دیجیتال می‌بایست معادل قیمت بیت کوین را با یک استیبل کوین و در برخی مواقع، با ارزهای فیات بپردازید. ارز دیجیتال تتر به عنوان رایج‌ترین و پرکاربردترین استیبل کوین موجود، در حال حاضر بهترین گزینه برای خرید بیت کوین و سایر رمز ارزهای موجود در بازار است. با در اختیار داشتن تتر شما می‌توانید هر ارز دیجیتالی را به راحتی خریداری کنید.

این تعریف به وضوح نشان می‌دهد که فعالیت و سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال می‌طلبد که شما برای خرید تتر اقدام کنید. هر چند برای خرید ارز دیجیتال می‌توان از راهکارهای دیگری مانند پرداخت مستقیم قیمت آن‌ها به ریال و یا سایر استیبل کوین‌ها و رمز ارزهای موجود در بازار نیز اقدام کرد؛ اما در صرافی های حارجی، نمی‌توان از سایر روش‌ها مانند پرداخت ریالی استفاده کرده و ناچار به خرید تتر خواهید بود.

آیا قیمت تتر همواره ثابت است؟

سؤال و چالش بسیار مهمی که برای اکثر کاربران مخصوصا در زمان شروع سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال به وجود می‌آید این است که آیا قیمت تتر همواره ثابت است یا خیر؟ ثابت بودن قیمت تتر را از دو جنبه می‌توان مورد بررسی قرار داد. اگر بخواهیم قیمت تتر را در بازار جهانی مورد بررسی قرار دهیم، پرواضح است که قیمت این ارز دیجیتال همیشه ثابت و برابر یک دلار است. البته حجم بالای عرضه و تقاضا در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه مدت در بازار جهانی ممکن است قیمت تتر را با نوسانات بسیار اندکی همراه سازد؛ اما قیمت این رمز ارز خیلی سریع دوباره به یک دلار خواهد رسید.

اما قیمت تتر در بازار ایران شرایط متفاوتی دارد. البته قیمت تتر در بازار ایران نیز ثابت و برابر با یک دلار است؛ اما موضوع این جاست که قیمت دلار در بازار آزاد ایران دائما در حال نوسان است و به همین دلیل، قیمت تتر نیز متعاقبا دائما در حال نوسان خواهد بود.

آیا خرید تتر بدون احراز هویت امکان دارد؟

خرید تتر بدون احراز هویت

خرید تتر بدون احراز هویت فرایندی است که شما می‌توانید در آن بدون شناسایی شدن و ارائه مدارک شناسایی برای خرید این رمز ارز اقدام کنید. خرید تتر بدون احراز هویت تبدیل به تبلیغات گسترده در بازار ارز دیجیتال شده و برخی از صرافی های متمرکز و غیر متمرکز خارجی شرایط لازم برای خرید تتر بدون احراز هویت را تا سقف مشخصی برای کاربران فراهم کرده‌اند. این امکان در صرافی ارزپایا نیز موجود است اما برای واریز و برداشت ریال، کاربران بایستی احراز هویت انجام دهند. درواقع، کاربران می‌توانند بدون احراز هویت ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین را به ارزپایا منتقل کرده و آن‌ها را به تتر تبدیل کنند.

نحوه خرید تتر ارزان

برای خرید تتر ارزان در قدم اول، بهترین پلتفرم معاملاتی را برای خود انتخاب کنید. یک پلتفرم معاملاتی که حجم بالایی از معاملات در آن به صورت ۲۴ ساعته در جریان بوده و از امنیت و اعتبار بالایی نیز برخوردار باشد؛ انتخاب مناسبی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. صرافی ارزپایا، علاوه بر حجم بالای معاملات و امنیت غیرقابل نغوذ، از مزیت کارمزد پایین نیز برخوردار است و می‌تواند انتخاب مناسبی برای خرید تتر ارزان باشد.

در این صرافی شما دو راه‌حل ساده برای خرید تتر در اختیار دارید که به شرح زیر هستند:

می‌توانید از خدمات خرید آسان در صرافی ارزپایا استفاده کنید. در این فرآیند بعد از واریز پول به حساب کاربری خود در صرافی ارزپایا مقدار تتر مورد نیاز را مشخص کرده و خود پلتفرم ارزپایا با کمترین قیمت ممکن و در تنها چند ثانیه این معامله را برای شما انجام می‌دهد.

همچنین می‌توانید بعد از واریز پول وارد پلتفرم خرید و فروش حرفه‌ای شده و سفارش خرید تتر خود را ثبت نمایید. در این روش علاوه بر تعیین حجم مورد نظر برای خرید تتر لازم است قیمت مورد نظر خود را نیز تعیین کنید.

خرید تتر در صرافی ایرانی و ترید در صرافی خارجی

برای ترید ارز دیجیتال در صرافی های خارجی لازم است ابتدا برای خرید تتر در صرافی های ایرانی اقدام کنید. با توجه به اینکه امکان نقل و انتقال مستقیم پول به صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی فراهم نیست کاربران ایرانی می‌بایست ابتدا پول خود را در حساب یک صرافی داخلی معتبر مانند ارزپایا به تتر تبدیل کرده و سپس با انتقال تتر به حساب کاربری خود در صرافی خارجی، برای خرید رمز ارز‌های مختلف اقدام نمایند.

توحه: وب‌سایت “بخون” هیچ مسئولیتی در قبال محتوای این مقاله مسئولیتی ندارد. 

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا