دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با پیامک

شبا شماره ای است که تمام اطلاعات یک شماره حساب معمولی را جهت راحتی و استانداردسازی مبادلات بین بانکی در خود گنجانده است. بانک کشاورزی نیز مانند سایر بانک ها برای حساب های مشتریانش یک شماره شبا در نظر گرفته است که به روش های مختلفی می توان آن را دریافت کرد. در این مقاله با دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با پیامک همراه ما باشید. اما قبل از آن نگاهی به تاریخچه بانک کشاورزی بیاندازیم.

تاریخچه بانک کشاورزی

از زمان مشروطه مردم خواستار تأسیس بانکی برای توسعه کشاورزی کشور بودند. احزاب و شخصیت های سیاسی در همه برنامه های دولت وعده تاسیس آن را می دادند و در شعارها از آن یاد می کردند. این وعده سرانجام با تشکیل «بانک فلاحتی و صناعتی» به عمل انجامید.

سنگ بنای بانک فلاحتی را محمد علی فروغی گذاشت و این بانک در سال 1309 به عنوان شعبه ای از بانک ملی شکل گرفت. فروغی به تازگی به سرپرستی وزارت نوپای اقتصاد ملی رسیده بود و توانست در نهم شهریور همان سال قانون تأسیس بانک فلاحتی را به تصویب مجلس برساند. برای اینکه این بانک به بانکی مستقل تبدیل شود باید تا ده سال هر سال مبلغی که کمتر از پانصد هزار تومان نباشد به بانک ملی داده می شد تا آن را سرمایه «شعبه فلاحتی» کند و محاسبات این شعبه، جدا و مستقل از دیگر محاسبات بانک ملی باشد تا زمانی که دامنه معاملات این شعبه، توسعه کافی یابد، وقتی توسعه یافت به بانک مستقلی تبدیل شود.

وام های شعبه فلاحتی بانک ملی

در دو صورت شعبه فلاحتی بانک ملی به مشتریان خود وام می داد: یکی به دست آوردن آب تازه و تامین کردن آب برای مجاری آبی که بر اثر حوادث گوناگون خشک شده اند و دیگری توسعه و گسترش دادن زراعت و کشت و کار محصولاتی مثل چای، پنبه، نیل، حنا، روناس، ابریشم، کنف، نیشکر، توتون، تنباکو، پسته و بادام.

معرفی بانک کشاورزی

ساختار بانک کشاورزی پس از انقلاب به کلی تغییر کرد. ساختار کنونی اش از ترکیب تعدادی موسسه اعتباری که وابسته به وزارت کشاورزی اند و دو بانک تعاون کشاورزی و توسعه کشاورزی به وجود آمده است. پیشینه بانک کشاورزی به سال ۱۳۱۲ خورشیدی بر می گردد و در این هشت دهه که از تاسیسش میگذرد دچار تغییراتی شده از جمله اساس نامه و مأموریت های آن  در راستای تأمین مالی بخش کشاورزی و زیر بخش های آن، تغییر یا تکمیل شده است و همچنین نام بانک دستخوش تحولاتی شده است. این بانک در راستای حفظ خوداتکایی تلاش های بسیاری کرده است برای مثال تقریبا از سال 70 با حضور مؤثر در مراکز پولی و مالی کشور و با توسعه خدمات شعبه های شهری خود تلاش کرده  است تا از منابعی که در مراکز تجاری وجود دارند به نفع توسعه بخش کشاورزی بهره جوید.

بانک کشاورزی

بانک کشاورزی که در سال 1312 تاسیس شده نخستین بانک تخصصی ایران و سومین بانک دولتی واقع در ایران است. تمرکز اصی این بانک بر خدمات مالی و بانک داری به صنایع کشاورزی و زراعی است ولی در زمینه های دیگری هم فعالیت دارد از جمله در زمینه اعطای وام، خدمات بانکداری خرد و بانکداری اختصاصی فعالیت می کند. شعبه مرکزی بانک کشاورزی در تهران قرار دارد اما شهبه های دیگری در نقاط دیگر ایران هم دارد. تعداد شعبه های بانک کشاورزی در سرتاسر ایران 1914 شعبه است که اگر بخواهید حضوری شماره شبا دریافت کنید در کلیه شعبه ها می توانید اقدام نمایید.

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی از شعبه های بانک کشاورزی

از میان 1914 شعبه بانک کشاورزی 1153 شعبه در مناطق روستایی و کشاورزی است که خدمات تخصصی بخش کشاورزی را ارائه می دهد. 761 شعبه در شهر ها دارد که خدمات تجاری ارائه می دهد و 36 شعبه هم دارد که به امر ارائه خدمات ارزی و بین المللی مشغول اند.

بانک کشاورزی خدمات زیادی به مشتریان خود ارائه می دهد برای مثال دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با پیامک. در ادامه به معرفی یکی شماره شبا کشاورزی بیشتر می پردازیم:

شماره شبا کشاورزی چیست؟

ابتدا می خواهیم مروری بر مفهوم شماره شبا داشته باشیم و بعد از آن به قسمت اصلی که دریافت شماره شبا است می پردازیم.

شماره شبا یا شناسه حساب بانکی ایران ۲۶ کاراکتر دارد که ابتدا با حرف IR که مشخص کننده ایران است آغاز می شود و دو رقم بعدی دو رقم کنترلی است که متناسب با شماره حساب بانکی شما تغییر می کند. در ادامه عدد ۰۱۶ است که به نشان دهنده کد بانکی کشاورزی می باشد و بعد از آن تعداد زیادی صفر وجود دارد و بعد از صفرها شماره حساب بانک کشاورزی خود را مشاهده می کنید.

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی از طریق شماره حساب

معمول ترین روش برای محاسبه شماره شبا ، این است که از شماره حساب بانکی کشاورزی خود استفاده کنید.

در این روش شما باید شماره شبا خود را با تعداد زیادی محاسبات ریاضی و عددی مشکل و وقت گیر و ترکیب با حروف IR که نشان دهنده ایران است محاسبه کنید که بسیار روش سخت و پیچیده ای است.

اما نگران نباشید چون بانکر برای رفاه حال شما کاربران عزیز و گرامی این امکان را فراهم کرده که شما بتوانید به آسانی و با وارد کردن  شماره حساب بانک کشاورزی خود شماره شبا خود را محاسبه کنید و در اخر نام صاحب حساب مقصد خود را نیز مشاهده کنید.

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با شماره کارت

روش دوم که آسان ترین روش برای به دست آوردن شماره شبا کشاورزی است این است که از شماره کارت برای محاسبه شماره شبا استفاده کنید.

برای این منظور شما می توانید وارد وب سایت تهران شارژ شوید و روی گزینه محاسبه شبا کلیک کنید و با انتخاب بانک کشاورزی چند گزینه نمایش داده می شود که از بین آن ها گزینه کارت به شبا را باید انتخاب کنید و روی محاسبه شبا کلیک کنید و بعد از اطمینان از صحت نام صاحب حساب شماره شبا خود را دریافت کنید. علاوه بر آن می توانید با وارد شدن به وب سایت رده و انجام همین عملیات شماره شبا بانک کشاورزی خود را دریافت کنید.

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با پیامک

علاوه بر این دو روش یک روش دیگر هم وجود دارد که آن هم دریافت شماره شبا بانک کشاورزی از طریق پیامک است.

برای دریافت شماره شبا بانک کشاورزی از طریق پیامک باید شماره حساب مهرگستر خود را از طریق پیامک به شماره  ارسال شماره حساب مهرگستر از طریق SMS به شماره    ۹ ۸ ۹ ۸ ۰ ۰ ۰ ۳    ارسال کنید.

به این ترتیب با روش های گفته شده شما می توانید شماره شبا حساب بانک کشاوزی خود را دریافت کنید.

توجه: وب‌سایت “بخون” در قبال محتوای این مقاله مسئولیتی ندارد.

1.5/5 - (4 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا