آیلتس جنرال یا آکادمیک؟ کدام مناسب است؟

پیش از مهاجرت به کشوری انگلیسی‌زبان، باید مدرکی دال بر توانایی زبان انگلیسی خود ارائه دهید. این مدرک سطح دقیق زبان‌تان را مشخص می‌کند. آیلتس به عنوان معتبرترین آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی شناخته می‌شود. نتیجه این آزمون به کشور و موسسه مقصد نشان می‌دهد که شما به زبان انگلیسی تسلط لازم را دارید. آزمون…

مهاجرت به کشوری انگلیسی‌زبان دنیایی از فرصت‌ها را برای پیشرفت به روی شما باز خواهد کرد. در چند سال اخیر شمار افراد متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا کاری به طرز چشمگیری افزایش یافته است. این افزایش درصد مهاجرت باعث ایجاد رقابت بین داوطلبان برای کسب جایگاه بهتر شده است.

پیش از مهاجرت به کشوری انگلیسی‌زبان، باید مدرکی دال بر توانایی زبان انگلیسی خود ارائه دهید. این مدرک سطح دقیق زبان‌تان را مشخص می‌کند. آیلتس به عنوان معتبرترین آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی شناخته می‌شود. نتیجه این آزمون به کشور و موسسه مقصد نشان می‌دهد که شما به زبان انگلیسی تسلط لازم را دارید.

آزمون آیلتس در 110 کشور در سراسر جهان برگزار می‌شود. ایران نیز یکی از کشورهای برگزارکننده این آزمون است. پیش از رزرو آزمون آیلتس نگاهی دقیق به انواع آزمون آیلتس بیندازید تا آزمون مناسب هدف خود را انتخاب کنید. در ادامه شما را با انواع آزمون آیلتس آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

4 نکته برای انتخاب آزمون آیلتس

در حالت کلی، دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد: Academic وGeneral Training. برای یافتن آزمون آیلتس مناسب پیش از هر چیز باید هدف خود از مهاجرت را بشناسید. هدف شما از مهاجرت تعیین‌کننده نوع آزمون آیلتسی است که باید در آن شرکت کنید.

حال سوال اصلی اینجاست که هر آزمون متناسب با کدام هدف است؟ و تفاوت این آزمون با یکدیگر چیست؟ در ادامه به پاسخ این دو سوال می‌پردازیم.

ما برای این که ایده کلی و بهتری در مورد این که کدام آزمون برای شما مناسب‌تر است ارائه دهیم، چند سناریو مختلف گردآوری کرده‌ایم. با بررسی این سناریوها و مطابقت با شرایط خودتان، آزمون مناسب را انتخاب کنید.

نکات انتخاب آزمون آیلتس

مهاجرت کاری

آیا قصد دارید به کشوری مهاجرت کرده و در آن کار کنید؟ برای کسانی که قصد مهاجرت و کار در کشوری انگلیسی‌زبان را دارند، آزمون آیلتس جنرال (General Training) انتخاب مناسبی است.

آزمون آیلتس General Training به ارزیابی زبان انگلیسی روزمره برای استفاده در مکالمات روزمره و مناسب برای محل کار می‌پردازد. نتیجه این آزمون نشان می‌دهد که شما توانایی برقراری ارتباط موثر در خارج از کشور را دارید.

مهاجرت تحصیلی

اگر قصد ادامه تحصیل در کشوری انگلیسی‌زبان را دارید، باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید. آزمون آیلتس آکادمیک به ارزیابی سطح مهارت شما در زبان انگلیسی در سطح آکادمیک می‌پردازد.

برای اخذ ویزای دانشجویی ارائه مدرک آیلتس آکادمیک ضروری است. توجه داشته باشید آزمون آیلتس نمره قبولی یا رد ندارد! به همین جهت هر موسسه حداقل نمره‌ای را برای اعطای پذیرش اعلام می‌کند. با توجه به دانشگاه یا کالج هدف شما، باید آن حداقل نمره را کسب کنید.

مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا، آزمون آیلتس جنرال برای نشان دادن مهارت شما در زبان انگلیسی کافی است. در واقع بسته به شغلی که در استرالیا دنبال می‌کنید، ممکن است نیاز به ارزیابی مهارت‌ها داشته باشید. این ارزیابی مهارت‌ها به این منظور است که اطمینان حاصل شود که شما مهارت‌های لازم برای برآورده کردن استانداردهای تعیین شده برای کار را دارید.

نکته مهمی درباره استرالیا وجود دارد! توجه داشته باشید که برای مهاجرت به این کشور تنها برخی از ارگان‌های خاص مانند انجمن ارزیابی مدارک پرستاری و مامایی(ANMAC)، CPA استرالیا و موسسه استرالیایی آموزش و رهبری مدرسه (ALTSL) نیاز به نمره آیلتس آکادمیک دارند.

مهاجرت به انگلستان

اگر قصد مهاجرت به انگلستان دارید، باید در آزمون آیلتس برای UKVI شرکت کنید. مانند سایر آزمون‌های آیلتس، آیلتس برای UKVI به ارزیابی مهارت‌های چهارگانه زبانی شما یعنی Reading, Listening, Writing و Speaking می‌پردازد. با این حال تفاوت این است که توسط دفترخانه انگلستان برای مقاصد تحصیلی، کاری یا مهاجرت تایید شده است.

مهاجرت به انگلستان

سه نوع مختلف آزمون آیلتس برای آزمون‌های UKVI وجود دارد. بسته به نوع ویزای خود باید در یکی از این سه آزمون شرکت کنید:

  • آزمون آکادمیک برای UKVI

اگر قصد ادامه تحصیل یا گذراندن دوره حرفه‌ای در انگلستان دارید، باید در Academic for UKVI شرکت کنید.

  • آزمون جنرال یا عمومی برای UKVI

اگر برنامه شما برای مهاجرت کار در انگلستان است، General Training for UKVI برای شما مناسب است.

  • آزمون مهارت‌های زندگی برای UKVI

Life Skills for UKVI برای کسانی طراحی شده است که تنها نیاز به اثبات مهارت‌های مکالمه و شنیداری در چارچوب مرجع را در سطوح A1 یا B1 دارند.

 شرکت در دوره جامع آیلتس؛ راهکاری برای موفقیت در آزمون

اکنون که ایده واضح‌تری در مورد انواع مختلف آزمون آیلتس دارید، پس از انتخاب آزمون آیلتس مناسب هدف‌تان باید برای این آزمون آماده شوید! با توجه به افزایش داوطلبان آزمون آیلتس، موسسات زیادی با هدف ارائه دوره‌های آمادگی آیلتس تاسیس شدند.

دوره‌های جامع آیلتس

دبستان ترجمیک یکی از برگزارکننده‌های دوره آیلتس آنلاین است. این موسسه به برگزاری دوره‌های جامع و تک‌مهارتی آیلتس در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته می‌پردازد.

در دوره‎های مبتدی نمره آیلتس شما از 4 به 5 می‌رسد. در دوره‌های متوسط با تمرکز بر مهارت‌های زبانی شما، نمره شما از 5 به 6.5 تغییر می‌کند. در نهایت در دوره‌های پیشرفته با آموزش تکنیک‌ها و اصول شرکت در آزمون آیلتس، به نمره 7.5 دست خواهید یافت.

دبستان ترجمیک برای جلب اعتماد بیش از پیش مخاطبانش شرایطی را فراهم نموده تا آن‌ها با خیالی آسوده در دوره‌های این موسسه شرکت کنند. این شرایط به شرح زیر است:

  • ضبط تمامی جلسات

تمامی جلسات برگزارشده در دبستان ترجمیک ضبط و در پنل کاربری فراگیران قرار می‌گیرند. دسترسی به این فیلم‌ها بدون محدودیت زمانی است و حتی پس از اتمام دوره امکان دسترسی به فیلم‌ها و مشاهده آن‌ها وجود دارد.

  • امکان مشاهده رزومه مدرسان

پیش از ثبت‌نام در دوره، امکان مشاهده رزومه مدرسان وجود دارد. داوطلبان با مراجعه به صفحه معرفی دوره می‌توانند رزومه کامل مدرس را مشاهده کنند.

  • مشاهده برنامه تدریس پیش از ثبت‌نام

در صفحه معرفی هر دوره، این امکان وجود دارد که اطلاعات دقیق هر جلسه را مشاهده کنید. این اطلاعات شامل تاریخ دقیق هر جلسه، ساعت برگزاری آن و محتوای تدریس‌شده در هر جلسه می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود که داوطلبان اعتماد بیشتری به دوره داشته باشند.

  • پشتبانی شبانه‌روزی

بخش پشتیبانی دبستان ترجمیک همه روزه از ساعت 8 الی 24 در خدمت شما است! در صورتی که هرگونه مشکل یا سوال داشته باشید، کافی است با شماره 02167235000 تماس بگیرید. واحد پشتیبانی دبستان ترجمیک پاسخگوی تمام سوالات شما خواهد بود.

توجه: وب‌سایت “بخون” مسئولیتی در قبال محتوای این مقاله ندارد.

1/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا