چطور زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم؟

چطور زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم؟

زبان ترکی زبان فوق العاده ای است و با وجود 80 میلیون سخنران در سراسر جهان، صحبت کردن روان به این زبان قطعا برای شما مفید خواهد بود. اما، چگونه می خواهید ترکی را یاد بگیرید؟ ترکی برای مبتدیان می تواند بسیار دلهره آور به نظر برسد. در این مطلب به یک سری موارد برای یادگیری زبان ترکی استانبولی اشاره کرده ایم که به شما کمک خواهد کرد.

یادگیری ترکی استانبولی چقدر طول می کشد؟

هیچ عددی برای مدت زمان یادگیری یک زبان وجود ندارد. این موضوع واقعا به شما بستگی دارد. انگیزه شما، زبان مادری و روش یادگیری زبانی که استفاده می کنید. اما، اگر فردی زبان مادری اش انگلیسی باشد، می توانید از تخمین های موسسه خدمات خارجی ایالات متحده به عنوان راهنمایی استفاده کند. براساس این موسسه زبان ترکی یک زبان رده چهارم است که باید 44 هفته یا 1100 ساعت طول بکشد.

آنچه در این تخمین به حساب نمی آید شما هستید. انگیزه و اشتیاق شما برای رسیدن سریعتر به زبان ترکی بسیار مفید است.

مزایای یادگیری ترکی استانبولی چیست؟

یادگیری یک زبان خارجی مزایای بی شماری دارد. اما دلایل زیادی برای یادگیری زبان ترکی وجود دارد. مانند:

۱. پیدا کردن فرصت شغلی بهتر: صحبت کردن به زبان دوم در CV عالی به نظر می رسد. شما یک دارایی برای شرکت خود خواهید بود و همچنین شانس دریافت دستمزد بالاتر را خواهید داشت. از آنجایی که زبان ترکی منحصر به فرد است، می توانید با دانش ترکی خود در محل کار خود برجسته شوید.

۲. به راحتی سفر کنید: ترکیه کشوری زیبا با فرهنگی غنی است. از بازارهای عجیب و غریب گرفته تا سواحل خیره کننده، ترکیه بهشتی برای کسانی است که فراتر از مرزهای اروپا سفر می کنند. دانستن زبان ترکی در سفرهای شما در شب و روز تفاوت ایجاد می کند. بدون شک صحبت با مردم محلی هر مشکلی را که ممکن است داشته باشید حل می کند.

۳. مغز خود را تقویت کنید: افراد دوزبانه شانس بیشتری برای مبارزه با زوال عقل و آلزایمر دارند. بنابراین، برای تقویت حافظه خود، یادگیری ترکی یک تمرین عالی است.

بهترین راه برای یادگیری ترکی استانبولی را برای خود بیابید

در اینجا برخی از محبوب ترین گزینه ها برای نحوه یادگیری زبان ترکی آورده شده است. همه اینها عالی هستند. اما بهترین راه برای یادگیری ترکی روشی است که برای شما مفید است. از درس های خود لذت ببرید و با هر یک از این موارد به سرعت پیشرفت کنید:

۱. به کلاس‌های درس بپیوندید: این شاید سنتی ‌ترین روش یادگیری زبان دوم باشد. شرکت در کلاس درس می تواند راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی باشد، اما برخی اوقات پیدا کردن زمان برای شرکت در کلاس های ترکی استانبولی برای کسانی که مشغله زیادی دارند مشکل ساز است.

۲. یک معلم خصوصی استخدام کنید: یادگیری یک به یک قطعا می تواند مفید باشد، به خصوص اگر مشتاق هستید که چگونه سریع زبان ترکی را یاد بگیرید. اما، در این حالتی ممکن است بحث هزینه برای تان مشکل ساز شود.

۳. یک کتاب درسی بخرید: حتی اگر مبتدی باشید، می توانید ترکی را خودتان یاد بگیرید. و اگر می‌خواهید درس‌ های گرامر واضحی برای یادگیری خود داشته باشید، کتاب ‌های درسی برای آن عالی هستند. اما، این نوع از یادگیری به زمان و پشتکار زیادی نیاز دارد.

۴. دانلود برنامه ترکی: برنامه های یادگیری زبان بسیار زیاد هستند. شما می توانید درس های خود را در جیب خود حمل کنید و در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشید. بهترین برنامه ها نیز بر اساس روش های علمی اثبات شده ساخته می شوند، بنابراین می توانید برای هدایت درس های خود به آنها اعتماد کنید. یکی از نقاط ضعف این برنامه ها نداشتن یک استاد است که سوالات خود را رفع اشکال کنید.

روی کلمات رایج ترکی تمرکز کنید

برای یک مبتدی، یادگیری واژگان ترکی می تواند کار بزرگی به نظر برسد. تخصیص هزاران کلمه جدید به حافظه یک فکر ترسناک است. به خصوص وقتی متوجه می شوید که نیازی به انجام آن ندارید، ترسناک است. بسیاری از زبان آموزان وقت خود را برای یادگیری واژگان غیر ضروری تلف می کنند.

چیزی که باید روی آن تمرکز کنید رایج ترین کلمات و عبارات در زبان ترکی است. زیرا این دقیقاً همان چیزی است که مردم محلی واقعی ترک صحبت می کنند. آنها تنها از 20 درصد واژگان خود برای 80 درصد مکالمه خود استفاده می کنند. بنابراین، شما می توانید با حداقل واژگان به اکثر گفتارهای روزمره ترکی دسترسی داشته باشید. این بهترین راه برای یادگیری ترکی و سریعترین راه برای تسلط است.

از روز اول شروع به صحبت ترکی کنید

این توصیه بهترین راه برای یادگیری زبان ترکی و رسیدن به تسلط است. بسیاری از زبان آموزان این کار را انجام نمی دهند، اما شما واقعاً نیاز دارید: از اولین درس خود به بعد شروع به صحبت کردن به ترکی کنید.

نگران لهجه خود نباشید ترس خود از خجالت را نادیده بگیرید. حتی به ندانستن واژگان، قواعد دستور زبان، و دستور العمل های ترکی فکر نکنید. فقط شروع کنید به صحبت کردن.

آموزش زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه زبان دهخدا

امروزه به دلیل گسترش روابط و کسب و کارها و همچنین شرایط مناسب کشور ترکیه و همسایگی این کشور با ایران بسیاری از افراد مایل به یادگیری زبان ترکی استانبولی می باشند تا بتوانند فرصت های بهتری را برای خودشان بوجود آورند.

از این رو موسسه زبان دهخدا با استفاده از دپارتمان تخصصی زبان ترکی به برگزاری کلاس زبان ترکی استانبولی به صورت حضوری و آنلاین به شکل گروهی و خصوصی پرداخته است. کلاس های آنلاین در بهترین بستر آموزشی آنلاین کشور که نیازی به نصب هیچ گونه نرم افزاری نداشته و با داشتن ویژگی های کامل برای برگزاری یک کلاس آنلاین با پشتبانی فنی در مدت زمان کلاس برگزار می شوند.

این کلاس ها تحت نظر اساتید مجرب این حوزه و نیتیو لایک با استفاده از بهترین منابع و روش های نوین تدریس به صورت مکالمه محور که یکی از مهم ترین مهارت های زبان می باشد برگزار می شود.

توجه: وب‌سایت “بخون” در قبال محتوای این مقاله مسئولیتی ندارد.

2.7/5 - (3 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا