جواب فرصتی برای اندیشیدن‌های فارسی هشتم

در این مقاله از سری مقالات جامع سایت بخون، سراغ مقاله جواب فرصتی برای اندیشیدن‌های فارسی هشتم خواهیم رفت. من ناصر گاگمی اینجا هستم تا به شما کمک کنم پاسخ همه فرصتی برای اندیشیدن‌های فارسی هشتم در اختیار شما عزیزان قرار دهم.  همه‌ی پاسخ‌ها توسط بهترین معلم‌ها و کتاب‌ها گردآورش شده‌اند، پس اصلا نیازی نیست که نگران باشید. پس طبق عادت برویم که از درس اول تا آخر به همه سوالات پاسخ دهیم.

جواب فرصتی برای اندیشیدن صفحه 28 فارسی هشتم

پاسخ فرصتی برای اندیشیدن صفحه 28 فارسی هشتم

1: داستان دور محور ایثار و از خود گذشتگی می‌چرخد. کشمکش اصلی داستان بین سه شخصیت گیاه، مرداب و سنگ است. سنگ و مرداب بر سر زندگی بخشیدن به یک گیاه در کشمکش هستند که به ظاهر در این کشمکش مرداب پیروز می‌شود و سنگ با ایثار جان خود به گیاه حیات تازه می‌بخشد.

2: مهر و محبت و عشق می‌تواند هر موجودی را به حرکت و زندگی تشویق کند. بر اساس این مصراع، محبت حتی خار بی‌حاصل را به گل تبدیل می‌کند. با اینکه سنگ همیشه دلی نامهربان و سرد دارد، ایجا دلش از مهر و محبت جوانه زده و در نهایت باعث می‌شود بشکافد و از دل او چشمه‌ای بجوشد.

همراهان عزیز سایت بخون، اگر به پاسخ خودارزیابی‌های فارسی هشتم نیاز دارید، اصلا نگران نباشید، پاسخ تمامی خودارزیابی‌های فارسی هشتم در مقاله‌ی جواب خود ارزیابی‌های فارسی هشتم برای شما گنجانده شده است.

جواب فرصتی برای اندیشیدن‌ صفحه 66 فارسی هشتم

پاسخ فرصتی برای انیشیدن صفحه 66 فارسی هشتم

1: شجاع و ایثارگر، با هم‌رزمان خود مهربان بودند، هوش و ذکاوت و فروتنی داشتند، عاشق شهادت بودند، به همین دلیل از چیزی نمی‌ترسیدند.

2: پاسخ بر عهده دانش‌آموز.

جواب فرصتی برای اندیشیدن‌ صفحه 106 فارسی هشتم

پاسخ فرصتی برای اندیشیدن صفحه 106 فارسی هشتم

1: محتوای هر دو داستان درباره‌ی جنگ است. داستان آقا مهدی در خط مقدم جبهه و داستان شوق آموختن در اردوگاه عراقی‌ها می‌گذرد. شخصیت داستان آقا مهدی در مورد یک فرمانده مهربان و فروتن است. و شخصیت داستان شوق آموختن در مورد یک رزمنده دوستایی و ساده دل است که می‌کوشد باسواد شود. در هر دو داستان، نامه‌ها باعث شد روحیه‌ی افراد بالا برود.

2: شرایط تربیتی و طرز فکر خانواده، میزان علاقه و توجه افراد خانواده به کتاب و آموختن، پویایی کلاس درس و مدرسه، ارزشمند بودن یادگیری و مطالعه، فرهنگ سازی و تشویق نوجوانان به یادگیری و مطالعه، فرهنگ‌سازی و تشویق نوجوانان به یادگیری.

کلاس هشتمی‌های عزیز، حتما به شما پیشنهاد می‌کنم، پس از به پایان رساندن این مقاله، سراغ مقاله‌ی مکمل این بخش یعنی جواب خود ارزیابی‌های فارسی هشتم بروید. و هر دو مقاله را با هم یاد مطالعه کنید.

جواب فرصتی برای اندیشیدن‌ صفحه 124 فارسی هشتم

جواب فرصتی برای اندیشیدن صفحه 124 فارسی هشتم

1: تا شقایق هست، زندگی باید کرد، مصراعی زیبا از یکی از شعرهای سهراب سپهری است. شقایق در ادبیات فارسی، نماد عشق است و با توجه به این مسئله می‌توانیم سطر بالا را اینگونه معنی کنیم: تا عشق و امکان عاشقی وجود دارد، وجود دارد، باید زندگی کرد.

2: باید خوبی‌ها و زیبایی‌های زندگی را دید و این زیبایی‌ها را برای دیگران نیز بازگو کرد و به آینده بهتر امیدوار بود.

همراهان عزیز به پایان این مقاله رسیدیم، امیدوارم که پاسخ‌ها برای شما مفید واقع شده باشند و بتوانید از آنها برای امتحانات و کلاس‌های درس خود استفاده کنید. رای اطلاع از تازه‌ترین مقالات منتشر شده سایت بخون، حتمأ در قسمت خبرنامه سایت ثبت نام کنید و از قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت، سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید. درضمن از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به محتواهای رایگان و بی‌نظیر ما هم دسترسی رایگان داشته باشید:

سوالات متداول جواب فرصتی برای اندیشیدن‌های فارسی هشتم

  • آیا مقاله جواب فرصتی برای اندیشیدن‌های فارسی هشتم، منطبق بر تغییرات کتاب درسی 1400 است؟
    بله، همه جواب های مطرح شده در این مقاله، منطبق بر آخرین تغییرات کتاب درسی است.
  • چگونه می‌توانیم جزوه مقاله پاسخ فرصتی برای اندیشیدن‌های فارسی هشتم را تهیه نماییم؟
    شما مخاطبین عزیز، با مراجعه به قسمت چاپ مقاله و دانلود pdf، می‌توانید جزوه این مقاله را در دسترس خود داشته باشید.
4.8/5 - (5 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
4 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا