گام به گام درس اول زبان هشتم | my nationality

در مقاله قبلی به بررسی آموزش فصل اول زبان هشتم پرداختیم. با انواع ملیت و کشورها آشنا شدیم. همچنین ترجمه خط به خط کتاب درسی و فایل صوتی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. اگر هنوز مقاله آموزش فصل اول زبان هشتم را مطالعه نکرده‌اید، به لینک آموزش درس یک زبان هشتم مراجعه کنید و در این سری از مقالات در سایت بخون به بررسی گام به گام درس اول زبان هشتم می‌پردازیم. که در این مقاله جواب تمرینات، لسینینگ، رایتینگ و رول پلی را در اختیار شما همراهان عزیز قرار داده‌ایم. اما این تمام ماجرا نیست؛ چرا که در مقالات بعدی به سراغ سوال درس یک زبان هشتم خواهیم رفت. پس به شما قول می‌دهم اگر تا آخر مقاله با ما همراه باشید نمره کمتر از بیست نخواهید گرفت.

گام به گام زبان هشتم درس اول | practice3

همان‌طور که می‌دانید در کتاب درسی نقشه چندتا کشو را داده است. و من برای اینکه کار را برای شما آسان‌تر کنم. در یک جدول اسامی کشورها و ملیت‌ها را در اختیار شما دوستان قرار داده‌ام چون حتی ممکن است سوال امتحانی هم باشد. پس با دقت جدول را بخوانید و املای کلمات را یادبگیرید و همچنین چندین بار مرور کنید. زیرا همان‌طور که می‌دانید زبان درسی فرار است پس باید زیاد مرور شود تا به آن مسلط شوید. و همچنین اگر می‌خواهید به درس‌های دیگر زبان هشتم هم دسترسی داشته باشید لینک زبان هشتم را دنبال کنید.

گام به گام درس یک زبان هشتم | practice3

کشورملیت
IranIranian
IndiaIndian
EgyptEgyptian
JapanJapanese
IndonesiaIndonesian
ItalyItalian

درس 1 زبان انگلیسی هشتم | جواب تمرین صفحه 16

درس 1 زبان انگلیسی هشتم | جواب تمرین صفحه 16

گام به گام درس اول زبان هشتم | Listening and Writing

در این قسمت از گام به گام درس یک زبان هشتم ابتدا فایل صوتی را گوش کنید و به مکالمه‌ای گه گفته می‌شود با دقت گوش کنید و خودتان را محک بزنید که چقدر از مکالمه را متوجه می‌شوید. بعد خودتان جدول را تکمیل کنید که این روش به تقویت لسینینگ‌تان هم کمک خواهد کرد سپس به جواب نگاه کنید.

گام به گام درس اول زبان هشتم | Listening and Writing

پاسخ رول پلی درس اول زبان هشتم | صفحه 17

.Student A: she is my friend Bita. she is 13 years old 

?Student B: Hello Sara. how are you today
.Nice to meet you welcome to our class

.Student C: Hello I’m Roberto, I’m from Italy. I’m 15 years old. I’m student

جواب کتاب کار زبان هشتم | درس اول

1. معلم جغرافیا تکلیفی تعیین کرده تا میزان آشنایی شما را با نقشه ایران و همسایگان بسنجد. شماره مربوط به نام هر کشور را که به زبان انگلیسی داده شده بر روی نقشه آن بنویسید.

جواب کتاب کار زبان هشتم | درس اول

2. دبیر شما مسابقه‌ای ترتیب داده تا در نقشه کشور چین، شهرهایی را پیدا کنید که حروف “ch ” یا “ sh” داشته باشند. دور اسامی این شهرها خط بکشید.

کتاب کار زبان هشتم | سوال 2

3. دبیر تربیت بدنی تان از شما خواسته تا با مراجعه به وبگاه فیفا، اطلاعاتی درباره رتبه بندی تیم های فوتبال کشورهای زیر بدست آورید. رتبه هر کشور را بنویسید.

جواب کتاب کار زبان هشتم سوال 3 | درس اول

4. در متن زیر دور کلماتی که مربوط به کشورها، ملّیت‌ها و زبانهاست خط بکشید.

پاسخ کتاب کار زبان هشتم | صفحه 5

ترجمه متن کتاب کار زبان هشتم تمرین 4

پروفسور محمود حسابی در تهران متولد شد. وقتی که او 7 ساله بود. خانواده او از ایران به لبنان نقل مکان کردند. در سن 17 سالگی او در بیروت تحصیل کرده بود. بعدا او لیسانس خود را در رشته مهندسی عمران دریافت کرد. در حالی که به عنوان یک طراح کار می‌کرد. او از مدرسه مهندسی بیروت فارغ‌التحصیل شد. حسابی در راه‌آهن ملی فرانسه کار می‌کرد. او به تحقیقات خود در فیزیک در دانشگاه سوربون فرانسه ادامه داد و در سن 25 سالگی دکترای فیزیک خود را از آن دانشگاه اخذ کرد. حسابی به 5 زبان زنده تسلط داشت. فارسی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی و عربی. او همچنین با زبان‌های سانسکریت، لاتین، یونانی، ترکی و ایتالیایی آشنایی داشت که از آنها در مطالعات خود استفاده می‌کرد. همان‌طور که حسابی آرزو داشت، او ر در وطن خود در تفرش دفن گردید.

5. دبیر زبان، کاربرگی (worksheet) به شما ارائه کرده که اسامی پنج شهر در آن آمده است. نام کشورهای مربوط به آنها را به زبان انگلیسی بنویسید.

تبلیغ تاملند

جواب کتاب کار زبان هشتم |سوال 5

6. پس از بازگشت از سفر راهیان نور و بازدید از مناطق جنگی دوران دفاع مقدس، دبیر زبان انگلیسی از شما خواسته تا در کاربرگ ارائه شده، مسیر زمینی تهران تا شلمچه را به زبان انگلیسی بنویسید. 

جواب کتاب کار زبان هشتم | درس اول

7. در یک مجلۀ آموزشی ایرانی که به زبان انگلیسی چاپ می‌شود تمرینی برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با اسامی کشورها داده شده است. بنویسید هر یک از این تصاویر، معرف چه کشوری از جهان است.

جواب سوال 7 کتاب کار زبان هشتم

8. در طول تاریخ همواره افراد مهمی از کشورهای مختلف در جوامع بشری تأثیرگذار بوده‌اند. در اینجا چند تن از آن‌ها معرفی شده‌اند. ملّیت آنها را به زبان انگلیسی بنویسید.

جواب سوال 8 کتاب کار زبان هشتم

سخن پایانی

خب به پایان مقاله درس یک زبان هشتم رسیدیم امیدوارم مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته شده باشد. چنان‌چه، به سایر مقالات مرتبط با پایه هشتم اعم از آموزش، گام به گام و نمونه سوال نیاز داشتید، لینک هشتم را دنبال نمایید. و همچنین برای مطالعه گام به گام سایر دروس زبان هشتم به لینک گام به گام زبان هشتم مراجعه کنید. و برای اطلاع از آخرین و داغ‌ترین مقالات سایت بخون در قسمت خبرنامه ثبت نام کنید. و نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در قسمت ارسال دیدگاه، ارسال کنید و در آخر برای دلگرمی ما بخونی‌ها امتیاز دهید.

سوالات متداول

  1. آیا در سایت بخون نمونه سوال قرار داده‌اید؟
    بله در قسمت نمونه سوال زبان هشتم، نمونه سوالات مهم و امتحانی وجود دارد.
  2. چگونه می‌توانیم به سایر مقالات آموزشی دسترسی داشته باشیم؟
    کافیست وارد سایت بخون شوید و پایه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
3/5 - (6 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:

درباره نویسنده

عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا