راهنمای کامل تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

همیشه تحصیل در رشته های حوزه پزشکی به ویژه دندانپزشکی ، برای همه ی ما مثل یک رویا بوده است و از آنجایی که ظرفیت های دانشگاه های دولتی و حتی آزاد کشور خودمان بسیار پایین می باشد ، قبول شدن در دانشگاه های کشور خودمان و تحصیل دندانپزشکی در ایران ، تقریبا امری دور از دسترس به نظر می رسد.

اما خوشبختانه دانشگاه های کشور ترکیه برای تحصیل دندانپزشکی یک مقصد فوق العاده برای ما ایرانیان می باشد .

از آنجایی که تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت کشور خودمان می باشند ، دانشگاه های ترکیه یک مقصد عالی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به دو صورت امکانپذیر می باشد: دانشگاه های خصوصی و دولتی

شما برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه نیاز به شرکت در آزمون ورودی ندارید و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی تان می توانید در این رشته و در دانشگاه مد نظرتان به ادامه تحصیل بپردازید .

اما برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه ، می بایستی که حتما در آزمون ورودی دانشگاه که آزمون یوس معتبر ترین این آزمون ها می باشد ، شرکت نمایید که در ادامه در به معرفی آزمون های مورد قبول دانشگاه های دولتی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می پردازیم .

تلفن جهت مشاوره : 02632728197

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

همانطور که اشاره نمودیم ، هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های های ترکیه متفاوت است به طوری که هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی و دولتی متفاوت می باشد و مشخصا شهریه در دانشگاه های دولتی به مراتب پایین تر می باشد .

شهریه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و دانشگاه های دولتی این کشور به لیر بوده و به صورت سالانه پرداخت می گردد که حدودا بین 10 تا 30 هزار لیر در سال می باشد که به عبارتی با توجه به نرخ لیر نسبت به نرخ ریال بین 20 تا 55 میلیون در سال می باشد .

اما میزان شهریه دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی به دلار پرداخت می شود که این رقم در دانشگاه های مختلف بین 8 تا 20 هزار دلار در سال می باشد که با توجه به نرخ دلار نسبت به ریال بین 300 تا 800 میلیون در سال می باشد .

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی

دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه رشته دندانپزشکی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند که برای تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی می بایستی مدرک تافل خود را به دانشگاه ارائه دهید ، در صورت نداشتن مدرک تافل نیز هیچ نگرانی نداشته باشید چرا که خود دانشگاه نیز قبل از شروع کلاس ها یک آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی از شما به عمل می آورد و پس از آن می توانید وارد کلاس های تخصصی خود شوید .

برای آن دسته از متقاضیانی که می خواهند رشته دندانپزشکی در ترکیه را به زبان ترکی بگذرانند نیز می بایستی مدرک تومر خود را به دانشگاه ارائه دهند و در صورت نداشتن مدرک تومر ، در آزمون تعیین سطح دانشگاه شرکت نمایند .

تلفن جهت مشاوره : 02632728197

بورسیه دندانپزشکی در ترکیه

بورسیه دندانپزشکی در ترکیه

طرح های بسیاری برای بورسیه تحصیلی در ترکیه وجود دارد که معتبر ترین آن ها تورکیه بورسلاری و بورسیه کشور های اسلامی می باشد .

برای شرکت در این طرح ها می بایستی که در تاریخ های اعلام شده از جانب وزارت علوم ترکیه ، مدارک خود را ارسال نمایید و پس از بررسی مدارک منتظر اعلام نتایج از طرف بخش بین الملل وزارت علوم ترکیه بمانید

از دیگر حالات بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ترکیه می توان به بورسیه در حین تحصیل اشاره نمود که در صورتی که در پایان هر ترم جزء نفرات برتر گروه خود باشید تا سقف 70% تخفیف شهریه برای شما لحاظ می گردد .

کار دندانپزشکی در ترکیه

فضای اقتصادی و کسب و کار در رشته دندانپزشکی و سایر رشته های وابسته به این شغل بسیار گسترده می باشد و شما حتی در حین تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و دانشگاه های این کشور در هر دانشگاهی که در حال تحصیل باشید می توانید در کلینیک دندانپزشکی دانشگاه خودتان مشغول به کار شوید ، چرا که هر دانشگاهی کلینیک تخصصی دندانپزشکی مخصوص به خود را دارد و از دانشجویان فارق التحصیل خودش برای تامین نیرو استفاده می نماید .

همچنین شما می توانید در سایر مراکز درمانی نیز بدون هیچ محدودیتی مشغول به کار شوید و از درآمد ماهیانه خوبی بهره مند شوید .

درآمد دندانپزشکی در ترکیه

شغل دندانپزشکی در ترکیه نیز همانند کشور خودمان از درآمد بسیار مطلوبی برخورد است ، به طوری که درآمد یک دندانپزشک در ترکیه در ماه بین 40 تا 150 هزار لیر می باشد که مبلغ قابل توجهی به حساب می آید .

دندانپزشکی در ترکیه چند ساله است ؟

رشته دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه ، یک سال کمتر از دانشگاه های کشور خودمان می باشد و به صورت 5 ساله ارائه می شود .

شما می توانید این رشته را تا مقطع فوق دکتری ادامه دهید .

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت آموزشگاه دیار دانش به آدرس https://diyare-danesh.com مراجعه کنید.

تلفن جهت مشاوره : 02632728197

توجه: وب‌سایت “بخون” در قبال محتوای این مقاله مسئولیتی ندارد.

1/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا